Parsiyel Grupaj Taşımacılığı

Parsiyel taşımacılık, kelime anlamı olarak parça olarak taşınan yük anlamına gelmektedir. Bu da kısmen bu taşımacılık türünün neye denk geldiğini göstermektedir. Parçalar halinde düşündüğümüzde parsiyel taşımacılık, aynı güzergâh için taşımacılık talep edenlerin yüklerinin bir tırı, uçağı veya konteyneri doldurmalarını sağlamaktadır. Bu sayede maliyet bölüştürülmektedir ve verimlilik de artmaktadır.

Önemli bir husus ise yükün ağırlık ve hassasiyetine göre eleme yapılmasıdır. Küçükler Nakliyat olarak ağır olan yükleri alta, hafif ve hassas yükleri

üste olacak şekilde sizin için özenle yerleştiriyor, yüklerin ezilmesi, hasar görmesi ve zaman kayıplarını engellemek için en iyi hizmeti sunuyoruz.

Karayolu Parsiyel Taşımacılık, Karayolu araçları ile farklı kişilere ait yüklerin taşınması ile yapılır. Karayolu olduğu için hemen hemen her yere ulaşım mümkündür. Ayrıca diğer taşımacılık türlerinin devamını da sağlayan bir özelliğine sahiptir. Örneğin; deniz yolu ile gelmiş bir yüklemenin alıcıya ulaştırılması noktasında devreye girebilmektedir ve birden fazla teslimat, parsiyel yük taşımacılığı yöntemi kullanılarak yapılmaktadır.